AKCESORIA POTRZEBNE DO PRZEWIJANIA

Najważniejsze abyś przy przewijaniu miała wszystko pod ręką – tak, byś nie musiała odchodzić od przewijaka – pamiętaj, by NIGDY nie  zostawiać dziecka na przewijaku bez opieki i nie odwracać się plecami do dziecka leżącego na przewijaku!

akcesoria potrzebne do przewijania

Akcesoria potrzebne do przewijania

Pieluchy – od ciebie zależy, czy zdecydujesz się na używanie pieluch jednorazowych czy materiałowych. Możesz je też stosować na przemian. Więcej na temat różnych typów pieluch przeczytasz TU.

Krem na odparzenia – stosuje się w celu ochrony skóry przed odparzeniami, smaruje się nim pupę dziecka przy każdym przewijaniu.

Chusteczki nawilżane – na rynku dostępnych jest wiele marek i rodzajów chusteczek nawilżanych. Każdemu dziecku i mamie może odpowiadać inny rodzaj, dlatego warto wypróbować kilka. Chusteczki nawilżane możesz też zrobić sama – potrzebna ci będzie nacięta tkanina perlan oraz płyn do jej nawilżenia zrobiony z wody i olejku. Płyn możesz przelać do butelki ze spryskiwaczem i zabierać ze sobą wychodząc z domu.

Podkładka do przewijania – najlepsza jest podkładka, którą można łatwo umyć. Powinna też mieć podwyższone boki, dla zapewnienia dziecku większego bezpieczeństwa. Na podkładce możesz położyć materiałową pieluszkę, dzięki temu dziecku nie będzie się pocić główka w ciepłe dni.