PRZEWIJANIE DZIEWCZYNKI I CHŁOPCA

Umieść dziecko na podkładce do przewijania, rozbierz i rozepnij pieluszkę. Możesz oczyścić dziecko nawilżaną chusteczką lub mokrą myjką.

přebalování holčičky

Przewijanie dziewczynki

Otrzyj z kupki, następnie oczyść brzuszek i fałdki na nóżkach. Myj w kierunku od brzuszka w stronę pupy. Następnie unieś dziecku nóżki i delikatnie oczyść genitalia, również w kierunku od przodu do tyłu w stronę pupy. Na końcu oczyść odbyt, pupę, uda i plecki. Przed założeniem nowej pieluszki posmaruj dziecko kremem przeciw odparzeniom.

přebalování chlapečka

Przewijanie chłopca

Rozpinając chłopcu pieluszkę zachowaj ostrożność, chłopcy często zacznają siusiać. Otrzyj z kupki, następnie oczyść brzuszek, fałdki na nóżkach i okolice genitaliów. Unieś worek mosznowy i wytrzyj skórę pod nim. Dokładnie oczyść worek mosznowy i penis, czyść w kierunku od ciała. Unieś dziecku nóżki, oczyść odbyt, pupę, uda i plecki. Przed założeniem nowej pieluszki pamiętaj o nasmarowaniu pupy dziecka kremem przeciw odparzeniom.

Jak zrobić chusteczki nawilżane

przewijanie - odparzenia

Odparzenia

Czasem, szczególnie w letnich miesiącach, gdy dziecko więcej się poci, może dojść do odparzeń. Dlatego w ciepłe dni przewijaj dziecko częściej, dokładnie myj pupę i fałdki skórne, a gdy jest taka możliwość pozostaw dziecko bez pieluszki. Jeżeli stosujesz pieluszki materiałowe – dokładnie je pierz, płukaj i susz. Jeżeli skóra dziecka jest zaczerwieniona przewijaj dziecko częściej niż zwykle, stosuj krem przeciw odparzeniom np. Bepanthen lub Sudocrem. Jeżeli stosujesz pieluszki zawierające folię PCV, zacznij stosować inne – folia pogarsza odparzenia, skóra dziecka bardziej się w niej poci.

zużyta pielucha

Zużyte pieluszki

Zużyte jednorazowe pieluchy wyrzuć do specjalnego kosza na pieluchy. Pieluchę wrzuć do kosza, zamknij wieczko i przekręć – pieluszka zostanie zawinięta w folię – dzięki temu pielucha nie będzie nieprzyjemnie pachnieć. Kosze na pieluchy są dużo bardziej higieniczne, niż zwykły kosz na śmieci.

Zużyte pieluszki materiałowe wrzucaj do suchych wiaderek – do jednego pieluszki, które są tylko posiusiane, do drugiego pieluszki zanieczyszczone kupką. Resztki kupki warto z pieluszki wytrzepać do toalety i dopiero potem prać. Pieluszki powinny być prane w temperaturze minimalnie 60°C, powinno to wystarczyć by zlikwidować bakterie. Nie stosuj płynu do płukania – zmniejsza chłonność pieluszki. Także suszenie w suszarce automatycznej zmniejsza chłonność pieluchy.