PRZEWIJANIE

W ciągu pierwszych tygodni życia dziecka możesz mieć wrażenie, że nie robisz nic innego prócz przewijania. Dzieje się tak ponieważ dziecko ma bardzo mały pęchech moczowy i częściej oddaje mocz. Z biegiem czasu będzie się to polepszać aż około 2. roku życia dziecko zacznie sobie uświadamiać swoje potrzeby fizjologiczne i będziesz mogła odstawić pieluszki.

Dziecko pozostawione w mokrej i brudnej pieluszce może się nieprzyjemnie poodparzać. 

Zawartość pieluszki

  • Zielono-czarna kleista kupka to tzw. smółka – występuje tylko w pierwszych trzech dniach życia – smółka zaczyna gromadzić się w jelitach dziecka jeszcze przed narodzeniem. Po urodzeniu dziecko ją wydala.
  • Zielono-brązowa lub jasno-zielona półpłynna kupka z grudkami – występuje jedynie w ciągu pierwszego tygodnia życia – jest to tzw. stolec przejściowy, świadczy o tym, że dziecko zaczyna przyzwyczajać się do odżywiania za pomocą układu trawiennego.
  • Pomarańczowo-żółta kupka – typowy stolec dziecka karmionego piersią
  • Jasno-brązowa twardsza kupka o nieprzyjemnym zapachu – typowy stolec dziecka karmionego sztucznym mlekiem
Wybierz zagadnienie, które cię interesuje:

Akcesoria do przewijania, takie jak np. jednorazowe pieluszki, materiałowe pieluchy, chusteczki nawilżane, pieluszki EKO i BIO oraz wiele innych przedmiotów przydatnych przy przewijaniu znajdziesz na Feedo.pl w kategorii Pieluchy i przewijanie.